Франция се поизмъчи с Венецуела, но се класира за Рио 2016 (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС + СНИМКИ)

Европейските шампиони и победители в Световната лига от 2015 година от Франция се класираха за участие на Олимпийските игри в Рио 2016!

На волейболистите на Лоран Тили им трябваше да спечелят само два гейма срещу Венецуела, за да вземат олимпийска квота, но това не стана толкова лесно. “Петлите” победиха южноамериканския тим трудно с 3:2 (25:21, 23:25, 25:11, 20:25, 15:9) за 1 час и 50 минути игра пред 2500 зрители в “Метрополитън Джимнезиум”.

Фрация спечели категорично третата част с 25:11 и по този начин се класира за Рио 2016.
Везнага след това Лоран Тили даде възможност на резервните си играчи да доиграят мача. Те загубиха 4-ата част, но бяха убедителни в тайбрека с 15:9.

Най-резултатен за Франция бе Антонен Рузие със 17 точки (68% ефективност в атака), но нападателят игра само в първите 3 части. Кевин Льо Ру добави още 10 точки (3 аса, 93% ефективност в атака).
Емерсон Гонсалес заби 16 точки (1 блокада, 1 ас) за Венецуела, а Крус Барето добави още 15 точки.

ВЕНЕЦУЕЛА - ФРАНЦИЯ 2:3 (21:25, 25:23, 11:25, 25:20, 9:15)

ВЕНЕЦУЕЛА: Хосе Караско 3, Крус Барето 15, Емерсон Родригес 16, Енрике Ривас 13, Алберто Валенсия 6, Хесус Чоурио 8 - Ектор Мата-либеро (Алберто Брисено-либеро, Хулио Паес, Кервин Мартин Пинеруа 2, Аугустин Рохас 1, Хонатан Кишада, Фернандо Гонсалес)
Старши-треньор: Винченцо Начи
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти 5, Антонен Рузие 17, Ървин Нгапет 4, Кевин Тили 6, Кевин Льо Ру 10, Никола Льо Гоф 6 - Женя Гребенников-либеро (Пиер Пужол 3, Тревор Клевено 5, Никола Марешал 8, Орасио Д’Алмейда 2, Франк Лафе 3, Тибо Росар 9)
Старши-треньор: Лоран Тили.