Иранския Меси срази Македония с хеттрик

Нападателят на руския Ростов Сердар Азмун вкара и трите гола за победата на Иран с 3:1 над Македония в контрола, играна в Скопие. Домакините за пореден път разочароваха феновете си, след като неотдавна загубиха на стадион "Филип Втори" и от България. Почетният гол за селекцията на Игор Ангеловски беше дело на съотборникът на Ивайло Чочев в Палермо - Александър Трайковски.

Гостите поведоха в 8-ата минута след центриране от корнер и неумело позициониране на македонските защитници. Топката стигна до Азмун и той на празна врата нямаше как да сбърка. Само две минути по-късно Трайковски изравни с премерен шут от границата на наказателното поле, но това беше една от малкото интересни атаки на македонците. При удара на Трайковски имаше и лек рикошет, който заблуди вратаря на Иран.
В 20-ата минута Азмун се пребори с Гьоко Зайков, напредна и не остави никакви шансове на стража Столе Димитриовски. Точно след час игра дълъг пас от собствената половина намери Азмун и нападателят с прякор Иранския Меси хладнокръвно оформи хеттрика си.

До края на мача иранците имаха още няколко голови положения, но Димитриовски спаси Македония от разгром.

МАКЕДОНИЯ - ИРАН 1:3 (1:2)