Холандия пребори Полша в Гданск (видео)

Националният отбор на Холандия надигра Полша с 2:1 в контролна среща играна в Гданск. Мачът бе част от подготовката на домакините за Евро 2016.

"Лалетата" взеха преднина в мача в 33-ата минута, когато Винсент Янсен получи центриране в наказателното поле и с глава отблизо бе точен за 0:1.

Полша успя да изравни в 60-ата минута след корнер, като Адам Йеджейчик бе точен с глава.

В 76-ата минута след дълго разиграване в пеналта на Полша, топката стигна до Жоржиньо Вайналдум, който се обърна и вкара за крайното 1:2.

Така бе сложен край на серията на Полша от 8 мача без загуба и 6 поредни победи. Следващата проверка на тима преди еврофиналите е на 6 юни срещу Литва.