Норвегия победи Исландия в мач с пет гола (видео)

Отборът на Норвегия победи Исландия с 3:2 в контролна среща тази вечер. Мачът се игра на стадион "Улевал" в Осло и бе част от подготовката на гостите за Евро 2016.

Стефан Йохансен откри резултата за Норвегия още в 1-ата минута на мача, но Свеир Ингасон изравни в 36-ата минута. Пел Хеланд в 49-ата и Александър Сьорлот отново изведоха домакините напред до 3:1, а крайното 3:2 оформи Гилфи Сигурдсон от дузпа в 81-ата минута.

Исландия ще изиграе още една проверка до началото на еврофиналите. Отборът ще се изправи срещу Лихтенщайн на 6 юни. Норвегия няма да играе на Евро 2016, но също ще има още една контрола в близките дни, като ще срещне друг финалист във Франция в лицето на Белгия.