Още трима българи във втория кръг на турнира в Стара Загора

Българите Алексадър Лазов, Александър Лазаров и Васко Младенов се класираха за втория кръг на международния турнир по тенис на червени кортове в Стара Загора с награден фонд 10 хиляди долара. Поставеният под номер 6 в схемата Лазов победи без проблеми Тимон Райхелт (Германия) с 6:2, 6:2 за 77 минути.

Участващият с "уайлд кард" Александър Лазаров поднесе изненадата, след като елиминира втория поставен Димитър Кузманов с 1:6, 7:5, 6:4 за 2:22 часа. Кузманов даде само гейм на съперника си в първия сет, а във втория имаше преднина от 5:3. Лазаров спечели четири поредни гейма и изравни сетовете. В третата част Лазаров направи пробив в десетия гейм и приключи мача.

В друг български сблъсък номер 7 Васко Младенов надделя над участващия с "уайлд кард" Адриан Андреев с 6:4, 6:1 за 76 минути. В следващия кръг Младенов ще играе срещу Мартин Беран (Канада). Лазов, Лазаров и Младенов си осигуриха по 1 точка за световната ранглиста и по 172 долара.

Вчера за втория кръг на турнира се класираха още двама българи - Тихомир Грозданов и Габриел Донев.