Фаворитите продължават напред в Испания

Фаворитите Реал Мадрид и Лаборал Куча затвориха четвъртфиналните си серии в испанската Лига АСВ, след като спечелиха третите мачове, съответно с УКАМ Мурсия и Гран Канария.

Шампионите от Мадрид бяха категорични срещу приятната изненада на сезона в Испания, печелейки с 93:72 у дома, за да триумфират с 2-1 победи. Густаво Айон и Джейси Керъл бяха най-резултатни за “белите” с по 18 точки всеки, но мексиканецът записа коефициент на полезно действие 33 след 8 борби, 2 чадъра и стрелба 6/6 от игра и 6/9 от наказателната линия. За Мурсия №1 бе Факундо Кампацо, който е собственост на Реал и се отличи с 22 точки, 6 борби и 7 асистенции.

Лаборал Куча се затрудни повече с Гран Канария, но също постигна целта си, след като спечели със 78:71 пред собствена публика и също затвори серията си с 2-1 успеха. Янис Бурусис за пореден път бе над всички за баските със 17 точки и 11 борби, Адам Ханга вкара 12 точки, а Дариъс Адамс - 11. Кевин Пангос и Еулис Баес вкараха по 13 точки за загубилия тим.

В четвъртфиналите Реал ще се изправи срещу Валенсия, докато съперник на Лаборал Куча ще бъде Барселона с Александър Везенков в редиците си.