Спартак Москва тресна Краснодар пред погледа на Попето

Спартак Москва победи Краснодар с 2:0 в централния мач от третия кръг на Премиер лигата. Българският национал Ивелин Попов беше в групата за мача, но остана на резервната скамейка.

Попаденията на столичани отбелязаха Куински Промес в 38-ата от дузпа и Фернандо в добавеното време на първото полувреме. Следващият мач на Спартак е срещу Зенит на 6 август. Двубоят ще се запомни с невероятния жест на феновете на Спартак, които почетоха с пет минути мълчание паметта на дъщерята на един от треньорите на тима Риман Пилипчук. Младото момиче си отиде едва на 23 години. Към акцията се включиха  и феновете на гостуващия тим, като в тези първи 300 секунди от мача всички на стадиона бяха изключили дори звука на мобилните си телефони.

Победата беше първа за шампиона Спартак през сезона, който събра пет точки и върви осми във временното класиране. Краснодар има шест, които му отреждат пето място.