Домо събуди всички и стана герой в Ловеч (видео)

С късно попадение на Валери Домовчийски отборът на Верея излъга Етър с 1:0 в последния двубой от третия кръг на Първа лига, игран в Ловеч. Бившата звезда на Левски се разписа в 86-ата минута, когато се оказа най-съобразителен в наказателното поле на "болярите". Това бе първи гол за състава на Илиан Илиев през този шампионат. Няма да сбъркаме ако кажем, че до гола на Домо мачът нямаше никакви достойнства и нещата логично отиваха към сънливо реми.

Футболът през първото полувреме бе повече от постен. Пред двамата вратари Христо Иванов и Георги Аргилашки нямаше почти нищо за отбелязване, а играта се водеше предимно в средата на терена. Все пак гостите бяха по-активни и пред вратата на "виолетовите" бе една идея по-напечено. В самото начало пробив отдясно на Меди Фенуш завърши с неточен шут покрай целта. Скоро след това вратарят на Етър Иванов показа класа, когато Георги Андонов можеше да го промуши от непосредствена близост. Бившият страж на Спартак (Плевен) и Монтана обаче спаси удара.

Последваха много скучни минути, които в никакъв случай не оправдават името "Първа лига", а в 43-ата минута дойде първата сериозна опасност за Етър. Йордан Апостолов нахлу отляво в наказателното поле на Верея, но последвалият пас бе слаб и не свърши работа. А пред вратарското поле на Аргилашки имаше четирима атакуващи играчи.

След почивката нещата станаха още по-скучни. Ситуациите за гол стигнаха до критичния минимум и вече вратарите приемаха далечните шутове към мрежата като на тренировка. За споменаване е, че в 78-ата минута на терена се появи ветеранът Тодор Колев, дебютирал за Етър в "А" група през вече много далечната 1997 година. Това бе юбилеен мач №200 в елита за опитния нападател, но той няма да го запомни с нищо положително.

Когато вече изглеждаше, че равенството е непоклатимо, се стигна до 86-ата минута. Пробив отляво на Андонов завърши с точно подаване към Домовчийски. Бившият национал спря топката и я прати отблизо зад гърба на Христо Иванов - 1:0. Това бе краят на този мач, който предложи всичко най-интересно в рамките на 10 секунди. Етър остава на дъното на класирането заедно с Витоша (Бистрица).

ЕТЪР - ВЕРЕЯ 0:1