Юве триумфира над Рома след дузпи (видео)

Юве триумфира  над Рома след дузпи (видео)

Ювентус победи Рома с дузпи в среща от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп. Мачът се игра на “Жилет Стейдиъм” във Фоксбъро, САЩ. В редовното време двата тима не успяха да излъчат победител. Торинци откиха резултата с попадение на Марио Манджукич в 29-ата минута, но Един Джеко изравни в 74-ата минута. Така победителят трябваше да бъде определен след удари от бялата точка, а там играчите на “старата госпожа” показаха по-силни нерви и се наложиха с 5:4 точни удара.

Рома започна срещата по-активно и на два пъти Един Джеко пропусна да се разпише. В 8-ата минута той засече едно центриране, но отблизо не намери очертанията на вратата. След това в 13-ата минута Диего Пероти изведе босненеца на стрелкова позиция в пеналта, но ударът на нападателя срещна тялото на защитник и мина покрай гредата.

Постепенно Юве се съвзе и също започна да поглежда към вратата на съперника. В 23-ата минута Хуан Куадрадо центрира за Манджукич на далечната греда, но той отблизо не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Две минути по-късно пък удар на Миралем Пянич профуча до гредата. В 29-ата минута “бианконерите” стигнаха и до откриване на резултата. Алекс Сандро подаде великолепен извеждащ пас за Манджукич зад защитата, хърватинът финтира вратаря и вкара в опразнената врата.

В 39-ата минута Диего Пероти претендира за нарушение срещу него в наказателното поле на Юве, но съдията прецени, че няма основания да отсъди дузпа в полза на Рома.

“Вълците” стартираха втората част в доста добро темпо и в 50-ата минута страхотен шут на Кевин Строотман срещна напречната греда. Три минути след това и Джеко стреля опасно от воле, но Джанлуиджи Буфон авторитетно спаси.

В 58-ата минута Ювентус отговори с добра атака и изстрел на Дъглас Коща по земя, като Алисон не се намеси много добре, но пък след това при опита за добавка на Гонсало Игуаин, вратарят се реваншира с блестящ рефлекс.

В 74-ата минута Рома стигна до изравняване на резултата. Александър Коларов напредна отляво и пусна остър пас във вратарското поле, където Джеко отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1.

В крайна сметка двата тима не излъчиха победител и трябваше такъв да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там всички играчи на Юве бяха безгершни от бялата точка, докато за Рома младокът Марко Туминело не успя да преодолее вратаря Карло Пинсолио и така “бианконерите” се наложиха с 5:4.

Рома - Ювентус 1:1
0:1 Манджукич (29)
1:1 Джеко (74)