Манчестър Юнайтед се разправи с норвежци в контрола (видео)

Манчестър Юнайтед продължи с летните проверки и след завръщането си в Европа. Днес “червените дяволи” надиграха с класическото 3:0 норвежкия Волеренга в контрола, играна на стадион “Улевал” в Осло. Англичаните доминираха в по-голяма част от срещата и спечелиха заслужено с голове на Маруан Фелаини в 44-ата, Ромелу Лукаку в 47-ата и Скот Мактомини в 70-ата минута.

Макар да стоеше по-добре на терена, Юнайтед стигна до откриване на резултата едва в края на първото полувреме. Тогава Хенрих Мхитарян напредна по дясното крило и центрира за Маруан Фелаини, който отблизо с глава порази вратата за 0:1.

Още в началото на втората част гостите удвоиха преднината си. Андрес Перейра центрира от корнер и Ромелу Лукаку с глава прати топката в мрежата.

Класическото 0:3 бе оформено от младока Мактомини в 70-ата минута. Тогава един опит за извеждащ пас рикошира в крак на защитник, Мактомини обаче се ориентира добре и успя да пребори прекия си пазач в наказателното поле и отблизо да вкара за трети път във вратата на домакините.

Това бе предпоследна контрола за “червените дяволи”, като за тима предсоти още една проверка с италианския Сампдория на 2 август, след което е първият официален мач - сблъсъкът за Суперкупата на Европа срещу Реал Мадрид в Скопие.

Волеренга - Манчестър Юнайтед 0:3
0:1 Фелаини (44)
0:2 Лукаку (47)
0:3 Мактомини (70)

Съставът на Юнайтед: Ромеро (Кастро 61), Дармиан (Фосу-Менса 46), Джоунс (Смолинг 46), Байи (Линдельоф 46), Блинд, Карик (Ерера 46), Фелаини (Перейра 46), Погба (Мактомини 61), Мхитарян (Лукаку 46), Мата (Мичъл 46), Рашфорд (Марсиал 46)