Победа за Херо и загуба за Стойчо Младенов в последния кръг на редовния сезон в Казахстан

Димитър Димитров-Херо и неговият Иртиш (Павлодар) постигна победа с 1:0 като гост над Акжайк (Уралск) в среща от 22-ия кръг на местното първенство. Така Димитров постигна втора победа в последните пет мача и събра 34 точки, като Иртиш е на 4-о място след края на редовния сезон. Той води с три точки пред Тобол, но изостава на 7 от 3-ия Ордабасъ.

Сега отборите се разделят на първа и втора шестица и ще играят до края на календарната година за титлата и за определяне на двата изпадащи отбора.

Иртиш стигна до победата в 18-ата минута с попадение на молдовския нападател Игор Бугаев, който посрещна с воле от границата на наказателното поле лошо изчистена топка от защитниците. Отборът на Димитров пристигна с група, попълнена с юноши, след като бургаският специалист разчита в момента на 15 професионалисти с договори.

Бугаев можеше да направи победата на своите доста по-убедителна, но два пъти изпусна сам срещу вратаря на домакините за ужас на Димитър Димитров. Но в 28-ата минута домакините можеха да изравнят, ако Азат Ерсалимов не беше пропуснал дузпа. Той се опита да копне топката над плонжиралия в ляво вратар Давид Лория, но уцели горната греда. Акжайк остана на последното 12-о място в класирането с 16 точки.

Поражение претърпя Кайсар (Къзълорда), воден от Стойчо Младенов. Кайсар беше сразен с 1:3 при гостуването на Окжетпес (Кокшетау) и заема 9-о място с 24 точки и само с една победа от последните пет мача. Домакините събраха с днешния успех 21 точки и се доближи на 3 от отбора на Стойчо Младенов. Начело в класирането е Астана на Станимир Стоилов с 51 точки и двубой на 7-и август.