Божинов с първи 90 минути и първа загуба в Швейцария

Българският нападател Валери Божинов игра пълни 90 минути за своя тим Лозана, който отстъпи с 0:1 в дербито със Сион от втория кръг на швейцарската Супер лига. Това бе дебют на "Стад Олимпик дьо ла Понтез" за Божинов, който водеше атаката от самото начало.

Марко Шнеувли се превърна в герой за гостите. Швейцарецът бе точен в 33-ата минута, след като завърши успешна атака, започната от бившия халф на Милан Кевин Констант. През цялата срещата Божинов и компания бяха по-активни, но изпуснаха няколко чисти положения, а също така вратарят Митрушкин бе блестящ. Той спаси удар с глава в осмата минута на Марин, а след това два пъти спря Кампо пред гола. Това стана в 27-ата и 31-ата минути, а секунди по-късно Сион излезе напред.

Най-чистото положение през втората част бе в краката на Божинов, който излезе сам срещу вратаря в 53-ата минута, но не успя да отбележи своя първи гол в Швейцария. Така тимът му загуби дербито, като остана с една точка в първенството от два мача.