Уилсън спечели златния медал на Световните игри, надява се синът му да не го изяде

11-ият в световната ранглиста Кайрън Уилсън спечели звездния финал на турнира по снукър на Световните игри във Вроцлав след победа с 3:1 над другия представител на топ 16 - 13-ия Алистър Картър. И двамата състезатели за първи път в кариерите си участваха на форума, в който снукърът за пети път е включен в програмата, а самото събитие е под патронажа на Международния олимпийски комитет. От Световната билярд и снукър асоциация с охота се похвалиха, че за първи път в историята мач между майстори на щеката (Картър - Деклан Бренан от четвъртфиналите) е бил излъчен по Олимпийския канал в интернет.

Уилсън от самото начало пое контрол върху мача и позволи на Картър да реализира само 12 точки в първите два фрейма. Двукратният финалист в “Крусибъл” обаче загатна, че може да осъществи обрат, правейки страхотен сенчъри брейк от 113 точки. В следващата партия обаче Уилсън подпечата победата си със серия от 77 за крайното 3:1 и така грабна златния медал.

Уилсън е вторият британец с триумф на Световните игри след Найджъл Бонд през 2009 година. “Ще подаря медала на сина си (Финли), но се надявам да не го изяде, защото много обича шоколадови медали, само че този е златен”, каза с усмивка победителят. “Невероятен форум. Беше много забавно да се поопозная с всички други спортисти и да споделим преживяванията си. Надявам се снукърът да продължи да бъде важна част от Световните игри”, каза още Уилсън, който след успеха си на полуфиналите заяви, че джентълменският спорт заслужава да бъде част и от Олимпийските игри.