Ливърпул с нова победа в контролите (видео)

Ливърпул записа четвърта победа от пет мача в приятелските срещи от началото на подготовката. Този път мърсисайдци спечелиха с 3:0 срещу Херта в Берлин. Две от новите попълнения се разписаха. Доминик Соланке откри резултата след подаване на Лалана и хубав удар с глава. Мохамед Салах пък се разписа за крайното 3:0. Египтянинът се появи в игра на почивката и получи великолепен извеждащ пас от Коутиньо. Това е трети гол на Салах в контролите. Малко преди почивката и Вайналдум се разписа с прецизен нисък удар.

Дивок Ориги трябваше да започне като титуляр за “червените”, но имаше проблеми с разтежение и за да не се рискува, не влезе в игра. На негово място започна Соланке и не разочарова. На почивката дебют за Ливърпул направи новият ляв бек Андрю Робъртсън.

ХЕРТА - ЛИВЪРПУЛ 0:3
0:1 - Соланке (15)
0:2 - Вайналдум (38)
0:3 - Салах (61)