Локо Пд показа как се спира Лудогорец, "орлите" се мъчат и в Разград (видео)

Лудогорец продължава с неубедителните си игри от началото на сезона, след като завърши 0:0 срещу раздирания от скандали тим на Локомотив (Пловдив) в мач от третия кръг на Първа лига.

Домакините, които по подобие на предишния шампионатен двубой срещу ЦСКА-София играха с почти всичките си резерви, създадоха повече положения за гол, но сериозни пропуски направиха Мисиджан и Кишада, а Жоао Паоло изпусна дузпа в началото на двубоя.

Наставникът на домакините Георги Дерменджиев бе извършил осем промени в сравнение със състава, който започна преди няколко дни срещу Апоел (Беер Шева). Сред 11-те започнаха само Лукас Саша, Игор Пластун и Анисе. Като резерви пък влязоха младите таланти от ДЮШ Ковачев и Климентов.

Иначе първият точен шут в този двубой бе на сметката на Локомотив, който обаче не затрудни Ренан. В 4-ата минута Мисиджан направи двойно подаване с Жоао Паоло и излезе очи в очи с Пиргов, но под ъгъл. Последва удар с левия крак, но той се получи доста неточен.

В 10-ата минута Жоао Паоло финтира Пламен Крумов, който го бутна и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият стреля към долния ляв ъгъл, но Пиргов демонстрира блестящ рефлекс и изби.

В 17-ата минута Лукоки получи травма и напусна терена, което се отрази осезаемо на играта на Лудогорец в предни позиции. Остротата изчезна и до края на полувремето домакините не успяха да създадат някакво по-сериозно положение пред вратата на Локомотив.

Седем минути след началото на втората част Пламен Крумов, който в тази среща игра на нетипичния за него пост на централен защитник, сбърка при опит да изчисти топката и я подаде на Мисиджан, който обаче не се възползва от подаръка и шутът му от 6-7 метра бе блокиран.

В ответната атака Умарбаев изведе отляво Димо Бакалов, който се озова очи в очи с Ренан, но изстрелът му излезе в аут и по този начин нападателят пропиля единственото, но доста сериозно положение за своя отбор.

Постепенно разградчани започнаха да пресират по-напред гостите от Пловдив и това даде резултат в 65-ата минута, когато Кишада се освободи добре от противников футболист и центрира отлично отдясно към Мисиджан, който изпревари Бедиме и шутира от пет метра, но в ръцете на Пиргов. Десет минути по-късно Лукас Саша изведе добре Кампаняро, който върна отлично към Кишада, но бразилецът, който бе на 5 метра от голлинията, стреля високо над напречната греда.

След това положение домакините изненадващо намалиха оборотите и Локомотив се изнесе в центъра на терена и на свой ред опита да изненада домакините с изстрели от дистанция, които обаче не доведоха до някакво сериозно напрежение. Последното положение бе за Лудогорец, когато в последните секунди Мисиджан проби и центрира отдясно към младия Ковачев, който с глава стреля в аут.

Все пак пловдивчани успяха да устискат нулевото равенство срещу шампиона, който видимо не е във форма и от комбинативната игра на отбора почти не е останало следа. За пореден път лошо впечатление направиха някои отигравания на така наречените звезди в предни позиции, които вместо да подадат към свой съотборник, намиращ се пред вратата, предпочитат да опитват отчаяни удари от всякакви места, които понякога водят и до комични изяви.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ПД 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 19. Василев, 8. Лукас Саша, 32. Пластун, 5. Терзиев, 10. Кампаняро, 12. Анисе, 11. Кишада, 92. Лукоки, 93. Мисиджан, 37. Жоао Паоло

ЛОКО ПД: 1. Пиргов, 71. Крумов, 22. Николов, 2. Бедиме, 19. Велковски, 17. Траянов, 20. Пауло Серджио, 39. Умарбаев, 7. Бакалов, 77. Мартинович, 10. Марчев