В Берое не дочакаха първа победа, но и не видяха първа загуба (видео)

Отборът на Берое продължава да няма победа, но също така и загуба в Първа лига през този сезон. Тимът на Александър Томаш записа трето поредно равенство, като този път подели точките с Пирин (Благоевград). Това се случи в двубоя от третия кръг на стадион "Берое", като двата тима завършиха 1:1.

Димитър Благов даде аванс на гостите в 18-ата минута, а Мартин Райнов бе точен за заралии в 25-ата минута. Халфът на "орлите" Антон Костадинов бе изгонен в 79-ата минута заради два жълти картона. Така Берое вече има три точки, докато Пирин има актив от четири точки. Домакините ги постигнаха само с равенства, докато Пирин с победа, равенство и загуба.

Томаш заложи на същите 11, които стигнаха до 1:1 срещу Дунав (Русе), а Милен Радуканов направи само една промяна сред титулярите от загубата със Септември (0:1) на стадион "Христо Ботев". Костадин Ничев замени Тодор Траянов.

Първото положение бе пред Педро Еуженио, който стреля далеч от целта. В 18-ата минута Пирин поведе след заучено положение от фаул, което матира защитата на домакините. Отбраната на Берое проспа положението пред Душан Перниш, а Благов вкара втория си гол за сезона от няколко метра. Интересното е, че само той се е разписвал за отбора си през този сезон.

Домакините все пак бързо стигнаха до изравнително попадение. Негов автор в 25-ата минута стана Райнов. Халфът бе точен с глава, след като засече отлично центриране на Борислав Цонев от фаул. Благой Макенджиев остана неподвижен, но в 40-ата минута с отлично спасяване запази резултата. Райнов изведе Еуженио очи в очи със стража на гостите. Бившият играч на Черно море и Верея стреля, но вратарят протегна крак и парира неговия удар.

След почивката Берое имаше инициативата, но липсваха чистите положения пред Макенджиев. Цонев и Охене пробваха опасни удари. Антон Карачанаков влезе в игра за домакините, а Радослав Кирилов дебютира за "орлите" срещу бившия си тим. Бившият играч на ЦСКА изкара втори жълт картон на Костадинов, като гостите останаха с десет души в 79-ата минута. Момчетата на Томаш опитаха да стигнат до пълен обрат, но това не се случи.

Така вече Берое няма загуба в последните си 9 мача срещу Пирин (4 победи и 5 равенства), а само в Стара Загора не познава вкуса на поражението срещу този съперник в 24 поредния двубоя.

Берое гостува на Славия в следващия кръг, докато Пирин приема лидера Черно море в Благоевград.

БЕРОЕ - ПИРИН 1:1