Уникален автогол не спря Интер срещу Челси (видео)

Интер победи Челси с 2:1 в последната контрола на шампиона на Англия преди старта на сезона. Двубоят бе от “Интернешънъл Чемпиънс Къп” и се игра в Сингапур. Италианците имаха предимство в началото на срещата и през голяма част от второто полувреме. Те поведоха в края на първата част с попадение на Йоветич, който изпусна дузпа, но бе точен при добавката. Иван Перишич направи 2:0 в 53-ата минута. Моментът на мача бе в 74-ата минута, когаго Жофри Кондогбия си отбеляза уникален автогол, след като с далечен удар прехвърли вратаря си Падели.

Алваро Мората за първи път бe титуляр за Челси. Испанецът дебютира за тима в предишната контрола, когато влезе като резерва. Той си партнираше на върха на атаката с Миши Батшуай, който демонстрира великолепна форма от началото на подготовката. Исканият от Манчестър Юнайтед Иван Перишич започна в стартовия състав. Лучано Спалети продължава да разчита на 28-годишния играч, въпреки спекулациите относно бъдещето му. Наставникът заяви, че няма намерение да се разделя с него.

Срещата започна на високо темпо, а Интер бе отборът, който имаше предимство. Още във втората минута Кандрева можеше да открие резултата, след като бе изведен отдясно. Давид Луис не успя да го блокира, но Куртоа се намеси отлично. Последваха още няколко опити на играчи на италианците да пратят топката в мрежата, като бранителите на Челси накрая успяха да изчистят топката. Малко по-късно Галярдини се озова на позиция за изстрел, но ударът му бе неточен.

Постепенно отборът на Конте изнесе играта и започна да организира опасни атаки, но до удар не се стигаше. Мората бе изолиран и на няколко пъти трябваше да се връща по-назад, за да играе с топката. Към средата на първата част Челси вече имаше аванс и натискаше съперника. Удар на Вилиан бе отклонен от Миранда, но топката мина над вратата. Давид Луис с глава пък получи шанс, но бе блокиран, а бразилецът не успя и при добавката.

След половин час игра двата отбора направиха вече станалата традиционна за мачовете в Азия почивка, за да получат вода. В 39-ата минута новото попълнение на Интер - вратарят Даниеле Падели получи трудна топка от съотборник и за малко да я прати в мрежата, като с последни усилия успя да я избие под натиска на Батшуай. В самия край на полувремето съдията даде спорна дузпа за нарушение на Аспиликуета срещу Йоветич, който застана зад бялата точка. Куртоа спаси удара на черногореца, но при добавката Йоветич прати топката в мрежата.

Второто полувреме започна с грешка в защитата на Челси, което едва ли радва Конте. Топката се озова в Брозович, който стреля, Куртоа спаси, а Йоветич прати топката в мрежата при добавката, но попадението бе отменено поради засада. Малко по-късно лондончани можеха да изравнят. Фабрегас открадна топката от Кандрева, тя попадна в Батшуай, но от великолепна позиция той стреля покрай вратата.

В 53-ата минута Интер стигна до второ попадение. Перишич бе изведен отляво и с нисък удар не остави шансове на Куртоа. Минута по-късно дебют за Челси направи Антонио Рюдигер, който влезе на мястото на Маркос Алонсо. Той зае дясната част на центъра на защитата до Давид Луис и Гари Кейхил.

След час игра “нерадзурите” можеха да направят резултата класически. При прекрасна контраатака Жоао Марио изведе Перишич, който се откъсна от защитата, но изчака и върна към Марио, който стреля, а Куртоа спаси с крак. Тимът на Спалети се размина с попадение в 70-ата минута, когато отбраната на италианците не успя да се справи добре след ъглов удар. Ударът на Рюдигер обаче бе право в ръцете на Падели.

Челси рядко застрашаваше вратата на Интер, но получи уникален подарък в 74-ата минута. Тогава влезлият като резерва Жофри Кондогбия си отбеляза невероятен автогол. Той се опита да върне топката към Падели с удар от над 35 метра. Това обаче се превърна в невероятно прецизен и красив изстрел, като топката прехвърли вратаря.

ЧЕЛСИ - ИНТЕР 1:2
0:1 - Йоветич (45)
0:2 - Перишич (53)
1:2 - Кондогбия (74)