Германея с минимална загуба от 13-ия в елита на Израел

Третодивизионният Германея (Сапарева баня) загуби с 1:2 от елитния израелски Апоел (Ашкелон) в контролна среща. Тя се игра на Националната футболна база в Бояна. Представителите на еврейската държава са у нас на подготвителен лагер благодарение на футболния импресарио Николета Дебърска.

Апоел (Ашкелон), който завърши на 13-то място в израелския елит през миналия сезон, реши мача с два бързи гола на Шарон Гурмезано в 9-ата и на Мирко Ормуш в 24-ата минута. Двадесет минути преди края на срещата роденият в Благоевград Георги Славков-Рууни вкара почетния гол за Германея.

Днес за отбора от Сапарева баня предстои и контрола с Пирин (Разлог). След този мач групата на отбора ще бъде редуцирана от 30 на 22-ма футболисти.