Апоел (Беер Шева) си свърши работата за четвърт час и чака Лудогорец

Апоел (Беер Шева) е следващият съперник на Лудогорец по пътя към групите на Шампионската лига. Израелският тим елиминира Хонвед (Будапеща) след две победи. В първия мач Апоел се наложи с 2:1, а тази вечер показа класа и при гостуването си в унгарската столица, печелейки с 3:2.

Трите гола за израелците бяха дело на двамата нигерийци в състава - Джон Обу и Антони Нвакаеме. Те се разписаха по веднъж до 16-ата минута, с което до голяма степен убиха интригата около крайния победител. Все пак, домакините не се предадоха и в 45-ата минута върнаха едно попадение. Точен от дузпа беше звездата на отбора - италианецът Давиде Ландзафаме. Хонвед дори успя да изравни в 73-ата минута чрез Ботонд Бараш, но се нуждаеше от още две попадения, за да елиминира съперника си. Вместо това, в 84-ата минута Нвакаеме реши всичко с трети гол за Апоел.
Срещата на стадион “Йозеф Божик” в Будапеща беше много зрелищна и изпълнена с положения и пред двете врати. Апоел показа, че разполага с много силна атака, но в същото време допуска доста грешки в дефанзивен план. Противникът на Лудогорец има няколко известни имена в състава си, начело с бившия футболист на Барселона Исаак Куенка, португалският защитник Мигел Витор и израелските национали Бен Сахар и Маор Меликсон.

Лудогорец гостува в израел още следващата седмица, а реваншът в Разград е на 1 август.

ХОНВЕД (БУДАПЕЩА) - АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) 2:3
0:1 Дж. Огу (12)
0:2 А. Нвакаеме (16)
1:2 Д. Ландзафаме (45) д.
2:2 Б. Барат (73)
2:3 А. Нвакаеме (84)

Апоел (Беер Шева) се класира с общ резултат 5:3