Рашфорд засенчи Лукаку, Юнайтед вкара 5 (видео)

Манчестър Юнайтед разгроми ЛА Галакси с 5:2 в приятелски мач, игран в американския град Карсън. Погледите бяха насочени към новия нападател на "червените дяволи" Ромелу Лукаку, но той не успя да се разпише. Над всички в състава на Жозе Моуриньо беше Маркъс Рашфорд, който отбеляза два гола, а по едно попадение добавиха Маруан Фелаини, Хенрих Мхитарян и Антони Марсиал. В края на двубоя на два пъти точен за ЛА Галакси беше Джовани дос Сантос.

Моуриньо започна с трима защитници в лицето на Фил Джоунс, Крис Смолинг и Дейли Блинд. "Ще изпробвам схема, която е нова за нас, затова е важно да видя как ще се справят футболистите", заяви Специалния преди двубоя.
В началните 20 минути Рашфорд на два пъти се възползва от груби грешки на домакините и даде добър аванс на Юнайтед. Той дори можеше да оформи хеттрик, но пропусна от чиста позиция след пас на Майкъл Карик. В 26-ата минута Фелаини завърши с гол комбинация между Джеси Лингард и Андер Ерера, за да направи класическа преднината на английския гранд още до почивката.

След нея "червените дяволи" бяха в изцяло нов състав, а освен Лукаку дебют направи и шведският защитник Виктор Линдельоф. Двамата обаче не впечатлиха с представянето си. Лукаку сътвори невероятен пропуск след пас на добрия си приятел Пол Погба, а Линдельоф носи вина за единия от головете на Джовани дос Сантос.
През второто полувреме за ЛА Галакси се появиха известни имена като Ашли Коул, Джърмейн Джоунс и Ромен Алесандрини. Юнайтед обаче доведе нещата до 5:0 с попадения на Мхитарян и Марсиал, преди отпускане в последните минути да позволи на домакините да върнат два гола.

Срещата беше изгледана от 27 000 зрители, сред които и бившата звезда на Юнайтед Дейвид Бекъм.

ЛА ГАЛАКСИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:5
0:1 М. Рашфорд (5)
0:2 М. Рашфорд (20)
0:3 М. Фелаини (26)
0:4 Х. Мхитарян (67)
0:5 А. Марсиал (72)
1:5 Дж. дос Сантос (80)
2:5 Дж. дос Сантос (88)