Юношите на ЦСКА-София и Септември си вкараха четири гола

Юношите старша възраст на ЦСКА.София завършиха наравно 2:2 срещу Септември (София) в първата си лятна контрола, съобщава сайтът на "червените".

Двубоят се игра на базата в Панчарево. Старши треньорът на армейците Ивайло Станев даде шанс за изява на всички футболисти от набор 1999 и 2000, които тази година ще са част от състава на ЦСКА U19. През двете полувремена стартовите единайсеторки бяха различни. Дебют с червения екип записа нападателят Георги Славчев, който е роден през 1999 година и беше привлечен от Славия.

ЦСКА-София поведе в резултата в 4-тата минута, когато Радослав Живков реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. В последните 5 минути на първата част паднаха останалите попадения в мача. Радослав Илиев удвои за армейците, след като с глава успя да прехърли вратаря на Септември, а гостите възстановиха равенството с два бързи гола.

Така червените започнаха летните контроли с равенство. Следващата проверка на тима ни е на 22 юли срещу Славия. Два дни по-късно ЦСКА заминава на лагер в Банско, където ще изиграе три приятелски мача- с Берое на 27 юли, с Локомотив (Горна Оряховица) на 30 юли и с Пирин (Благоевград) на 2 август. Последната контрола ще бъде срещу мъжкия състав на Спартак (Плевен) на 5 август.

Сезонът в Елитната юношеска група до 19 години започва на 11 август.