Бол смени кецовете за нов "трипъл-дабъл" (видео)

Лонзо Бол продължава с отличните си изяви в Лятната лига и затваря устите на критиците с играта си. Гардът на Лос Анджелис Лейкърс отново смени кецовете си и след като в предходните мачове игра с Big Baller Brand и Nike, сега заложи на Adidas и персонализирания модел на Джеймс Хардън, за да постигне нов “трипъл-дабъл”, този път при победата на Ел Ей над Кливланд с 94:83.

Избраният под №2 в Драфта баскетболист този път впечатли с 16 точки, 12 асистенции и 10 борби. Бившият играч на UCLA отново показа добър нюх и в защита, отнемайки 5 топки от съперниците, като междувременно блокира и две стрелби. Статистиката му бе допълнена от 7 грешки, както и неособено стабилна стрелба от игра (6/20).

Кайл Кузма бе най-резултатен за Лейкърс със своите 20 точки, Вандър Блу остана с 18, а Ивица Зубац прибра 10 борби и вкара 13 точки.

Кай Фелдър наниза 25 за Кавалиърс, чийто тренировки в последните няколко дни бяха наблюдавани от ЛеБрон Джеймс. Краля дори се включи в част от заниманията на младоците, за да им помогне в дадени аспекти от играта. Ти Джей Уилямс и Кейси Пратър останаха с по 10 точки за Кливланд.

Победата изпрати Лейкърс на четвъртфинал в Лятната лига, където техен съперник ще бъде Бруклин. Останалите двойки на тази фаза са Бостън - Далас, Маями - Мемфис и Портланд - Сан Антонио. Ако “езерняците” успеят да преодолеят Нетс, в полуфиналите ще играят със Селтикс или Маверикс.