Глупава дузпа провали Левски срещу прехваления Хайдук - хърватите в глуха защита в края (видео)

Левски загуби с 0:1 при визитата си на Хайдук в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Единственото попадение реализира Футакш в 24-ата минута, когато се разписа от дузпа за нарушение на Пиргов срещу Генцоглу.

В този мач сините по нищо не отстъпваха на своя съперник, който създаде само още едно от така наречените чисти голови положения. Футболистите на Николай Митов също не се отличиха кой знае колко в нападение, но за отбелязване е натискът, който българският гранд упражни в последните двайсетина минути, когато хърватите заложиха на глуха защита и ритаха топката безрабзорно напред.

Официален дебют със синята фланелка направиха новото румънско попълнение Нелуц Рошу и испанецът Жорди Гомеш, който демонстрира добро боравене с топката. Първият започна в стартовия състав, а вторият се появи след почивката.

Сред 11-те се завърна и Антонио Вутов, пропуснал гостуването на Сутиеска в предишния кръг на надпреварата, след като претърпя инцидент в банята непосредствено преди двубоя.

Иначе първата, но много сериозна опасност в днешния мач бе пред вратата на домакините. В 3-ата минута Нар подаде към Горанов, който центрира отлично между централните бранители и вратаря на хърватите, но сантиметри не достигнаха на Мапуку да засече топката в празната врата.

В 7-ата минута Влашич се завъртя на 180 градуса и опита да затрудни Митрев след фалцов изстрел с левия крак, но той бе твърде неточен.

Добрата игра на Левски до този момент бе развалена от необмислен шпагат на Димитър Пиргов в наказателното поле, с който фаулира Генцоглу и реферът посочи бялата точка, а унгарецът Футакш вкара отсъдената дузпа и изведе своите напред в 24-ата минута.

До края на полувремето футболистите на двата отбора се задоволиха с битка в центъра на терена, а положенията пред двете врати липсваха.

В началото на втората част Хайдук наложи превъзходство и изнесе играта в половината на Левски. Въпреки това положенията пред синята врата бяха изключителна рядкост. В 56-ата минута Влашич стреля от фаул, Митрев изби, а при добавката Радошевич шутира в аут.

Левски отговори моментално с бърза атака и изстрел на Нар, който обаче не намери целта.

След час игра реферът спря мача, тъй като феновете на домакините хвърлиха на терена бутилки и запалки, което със сигурност ще им донесе тежко наказание.

Той бе подновен след 120-секундна пауза, а секунди след това силен шут на Ерцег извън наказателното поле затрудни сериозно Митрев, но вратарят на сините се справи добре и изби.

След тази ситуация Левски натика своя съперник в собственото му наказателно поле и до края на срещата футболистите на Хайдук се концентрираха в това да чистят топката на посоки, но при едно от тези изритвания за малко не вкараха второ попадение.

Преди това, в 78-ата минута, Цветкович центрира отдясно, Буш пропусна топката за Панайотов, който стреля опасно с глава, но над вратата. Само 120 секунди по-късно Влашич като по чудо не отбеляза втори гол в българската врата. Футболистът на Хайдук преодоля с физика двама български футболисти и отправи изключително опасен диагонален шут по земя от 14-15 метра, който профуча покрай лявата греда.

До края на двубоя сините опитаха да стигнат до равенството, но натискът им бе по-скоро хаотичен, с много центрирания от двата фланга, които създадоха няколко мелета, но в крайна сметка не затрудниха сериозно домакинската отбрана.

ХАЙДУК - ЛЕВСКИ 1:0