Мечтано завръщане за Рууни

Първият мач на Уейн Рууни с екипа на Евертън след завръщането му в родния клуб се превърна в мечтан повторен дебют. Той вкара фантастичен гол, а "карамелите" спечелиха първата си контрола от предсезонната подготовка с 2:1 срещу Гор Майя. Тимът на Роналд Куман игра срещу кенийския отбор в Танзания.

Рууни откри резултата в 35-ата минута с великолепен далечен удар. Попадението напомни за гола му срещу Арсенал като тийнейджър, с който изгря на голямата сцена. Гор Майя, който е най-успешният кенийски тим и е печелил титлата 15 пъти, изравни две минути след попадението на Рууни. След ъглов удар Туйсейнге с глава прати топката покрай Стекеленбург.

В стартовия състав бяха само две от новите попълнения - Рууни и Дейви Клаасен, а на почивката Куман направи 11 промени, като дебют направи и Майкъл Кийн. Осем минути преди края Кийрън Доуел направи 2:1 и донесе победата на Евертън. 19-годишният талант удари греда минута по-рано.