Марибор си тръгна доволен от Мостар след драма в края

Отборът на Марибор измъкна много важна победа с 2:1 като гост на босненския Жрински (Мостар) от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Словенският шампион стигна до победата след драма в края и то с човек по-малко на терена.

Марибор откри резултата в 43-ата минута с попадение на Лука Захович. След това обаче гостите останаха с човек по-малко на терена, след като в рамките само на 5 минути Блаз Връховец си изкара два жълти и червен картон, и напусна терена в 68-ата минута.

Това вдъхнови домакините, които в 89-ата минута стигнаха до изравняване на резултата с гол на Огньен Тодорович. В 4-ата минута на добавеното време обаче словенците упяха да стигнат до нов гол чрез Маркос Таварес и така изковаха и ценната победа.

След този успех Марибор вече е с единия крак в третия предварителен кръг на турнира, като на този етап за Жрински ще бъде доста трудно да търси обрат в ответния мач като гост.