Букарев и Вангелов разузнаха Хайдук

Помощник-треньорът на Левски Асен Букарев и главният скаут на тима Кирил Вангелов изгледаха последната контрола на Хайдук Сплит. Хърватският тим е съперник на сините във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Първият мач ще е на 13 юли от 21:30 часа в предградието на Сплит Дугополе, а реваншът е седмица по-къс­но на "Герена" (мачът ще е на закрити врати заради наказа­ние на сините).

Букарев и Ванге­лов пътуваха в петък до Слове­ния, където Хайдук завърши под­готовката си с успех с 2:0 над елитния местен Кръшко (миналия сезон е завършил на 8-о мяс­то в класирането от 10 тима). Головете за хърватите паднаха още в първия половин час на дву­боя. В осмата минута Анте Ер­цег реализира попадение след асистенция на Охандза, а в 23-ата минута халфът Никола Вла­шич вкара с удар от 20 метра. В спаринга треньорът на Хайдук - испанецът Жоан Карийо, използ­ва две схеми. През първото по­лувреме той заложи на 4-3-1-2, като в атака си партнираха Ер­цег и Охандза, а през второто изпробва 4-2-3-1.

Хайдук изигра три проверки по време на лятната си подго­товка. В първата тимът напра­ви 2:2 със словенския Рудар Белене (7-и в изминалия шампионат) и загуби с 0:1 от украинския Заря Луганск (финишира на трето място в първенството). Гол­майстор на тима в контроли­те пък стана нападателят Ан­те Ерцег, който реализира три попадения.