Поморие удари съседите от Несебър в контрола

Поморие победи съседите от Несебър с 4:1 (2:0) в контролна среща, играла се на стадиона в Каблешково. Двата отбора ще бъдат съперници и през новия сезон в първенството на Втора лига.

Отборът на Несебър стартира по-силно и най-напред Валентин Йосков пропусна сам срещу вратаря, а след него същото направи и Симеон Баев. Попадение на Йосков беше отменено заради засада. В последната минута Поморие вкара два гола.

Най-напред Ахмедов откри след пас на Божинов, а след секунди повтори след асистенция на Дрянов. Второто полувреме се разви по същия сценарий, като отборът на Несебър изпусна две отлични възможности, най-вече заради страхотната работа на вратаря на поморийци Димитър Тодоров.

В 75-ата минута Станислав Дрянов обаче не сбърка и покачи на 3:0, а Кирил Георгиев от дузпа покачи на 4:0. Дузпа имаше и за Несебър, която беше вкарана от Даниел Стоянов в последните минути.