Шампионката на "Ролан Гарос" не спира с победите, Винъс Уилямс се справи с японка

Бившата лидерка в световната ранглиста и петкратна шампионка на “Уимбълдън” Винъс Уилямс се класира за 1/8-финалите на турнира от “Големия шлем” в Лондон. 37-годишната американка надигра със 7:6 (3), 6:4 японката Наоми Осака в мач от третия кръг, определен като "битка на поколенията". Осака дори не е била родена, когато Винъс прави своя дебют на "Уимбълдън"..

19-годишната Осака не се даде лесно на по-голямата от сестрите Уилямс. Японката губеше с 1:4 в първия сет, но изравни за 4:4. Първата част трябваше да се реши в тайбрек и в него Осака поведе с 3:0, но загуби следващите 7 точки и опитната американка излезе напред в резултата. Във втория сет Уилямс направи пробив в седмия гейм и това й бе достатъчно, за да се поздрави с победата.

Осака, чиято майка е японка, а баща й е хаитянин, не крие, че е започнала да се занимава с тенис именно заради сестри Уилямс.

"Започнах да играя заради тях. Преди този мач опитах да не мисля за Винъс като за идол, а като за нормална съперничка", каза Осака.

Следващата съперничка на поставената под №10 Винъс е хърватката Ана Конюх, която по-рано днес елиминира Доминика Цибулкова (Словакия).

За 1/8-финалите се класира и №13 в схемата Альона Остапенко. 20-годишната латвийка, която сензационно спечели “Ролан Гарос” миналия месец, надви италианката Камила Джорджи със 7:5, 7:5.

Остапенко губеше с 3:5 в първия сет и с 2:5 във втория, но въпреки това намери начин да прекърши съперничката си в два сета. За Остапенко това е 10-а поредна победа в турнирите от “Големия шлем” и в следващата фаза тя ще срещне №4 в схемата Елина Свитолина (Украйна).

Фаворитката на домакините Йохана Конта, шеста в схемата на турнира, се класира за четвъртия кръг след победа над Maрия Сакари (Гърция) с 6:4, 6:1.

Подкрепяна от публиката британката подобряваше играта си с всяко изминало разиграване и спечели без проблеми в два сета срещу 101-а в света гъркиня.

В следващия етап Конта ще срещне една от фаворитките на турнира - французойката Каролин Гарсия, която надигра Медисън Бренгъл (САЩ) - 6:4, 6:3