Баутиста Агут изхвърли Нишикори от "Уимбълдън"

Поставеният под №9 Кей Нишикори отпадна от “Уимбълдън”. Японецът загуби с 4:6, 6:7 (3), 6:3, 3:6 от поставения под номер 18 испанец Роберто Баутиста Агут в мач от третия кръг на турнира от “Големия шлем” в Лондон.

Пробив в 10-ия гейм донесе на испанеца успеха в първия сет. Във втората част пробиви нямаше и логичната развръзка беше тайбрек, в който Баутиста Агут първи реализира мини-пробив и това му помогна да поведе с 6:3. Притиснат до стената, Нишикори не успя да се измъкне и секунди по-късно вече изоставаше с 0:2 сета. В третата част играта вървеше гейм за гейм без пробиви, но в осмия гейм японецът за първи път от началото на двубоя спечели гейм при начален удар на съперника си и с 6:3 взе сета. Нишикори дори поведе с 2:0 в четвъртия сет, но Баутиста Агут бързо успя да върне пробива, а в осмия гейм отново спечели подаването на противника си и окончателно пречупи Нишикори след 3 часа и 24 минути игра.

На 1/8-финалите Баутиста Агут ще играе с №7 в схемата Марин Чилич (Хърватия). Шампионът на US Open 2014 не загуби сет срещу американеца Стийв Джонсън (№26), побеждайки го с 6:4, 7:6 (3), 6:4.

Напред продължава и ветеранът от Люксембург Жил Мюлер. Поставеният под №16 левичар надделя над Аляж Бедене (Великобритания) със 7:6 (4), 7:5, 6:4. В четвъртия кръг 34-годишният Мюлер очаква №4 в схемата Рафаел Надал (Испания) или руския талант Карен Хачанов (№30).