Бразилия се цели в пореден финал и 10-а титла от СЛ, САЩ ще опита да ги спре! Гледайте мача ТУК!!!

Олимпийският волейболен шампион Бразилия ще се опита да се класира за поредния си финал в Световната лига и да спечели титлата за рекорден 10-и път в своята история. Волейболистите на "Селесао" излизат срещу бронзовия медалист от Рио 2016 САЩ в първия полуфинал от финалния турнир на Лигата, на който са домакини в Куритиба. Мачът е тази вечер от 21,05 часа българско време на 43-хилядния футболен стадион "Арена да Байшада".

Бразилия е печелила 13 от последните си 14 полуфинала в Световната лига. Единственият загубен полуфинал на "Селесао" е през 2008 година, когато губят именно от САЩ, които впоследствие спечелиха и титлата. През миналата 2016 година бразилците биха на полуфиналите европейския шампион Франция с 3:1, но после загубиха финала от Сърбия с 0:3 гейма. За последно Бразилия е печелила Световната лига през 2010 година. Любопитен факт е, че последните два пъти, в които Бразилия е домакин на финалите (2008 и 2015), не достига до полуфиналите, а преди това още два пъти губи на финала (1995 и 2002).

От друга страна САЩ ще направят всичко възможно да достигнат до 4-ия си финал в Световната. Американците имат и 3 загубени полуфинала, последния през 2015 година от Сърбия с 2:3. САЩ са печелили и два пъти и титлата от Лигата - 2008 и 2014. Интересно е, че американският тим започна тазгодишното си участие с три поредни загуби, но впоследствие успя да стигне до финалите в Куритиба.

Двата отбора са играли 39 пъти помежду си в Световната лига, като Бразилия има сериозно предимство - 29 срещу 10 победи. "Селесао" са спечелили последните три мача помежду им през 2015 и 2016 година, а последната победа на САЩ е от 2014-а, когато бият на финала във Флоренция с 3:1 гейма.

ГЛЕДАЙТЕ полуфинала БРАЗИЛИЯ - САЩ онлайн ТУК!!!