Холандия удари спирачките на германската доминация

Холандия направи зрелищен обрат от 0:1 до 4:1 след почивката за успех над Германия във втория мач от Група “Б” на Европейското първенство за юноши до 19 години в Грузия. В същата група по-рано днес България отстъпи с 0:2 от Англия.

“Лалетата” стигнаха до успеха в Тблиси след хеттрик на Йоел Пиру. Централният нападател на ПСВ Айндховен отчая младите германци, които бяха повели в първите секунди след подновяването на играта чрез Аймен Баркок от състава на Айнтрахт (Франкфурт). Пиру обаче изравни в 49-ата минута, след което добави още две попадения в 65-ата и 79-ата минута. В последните секунди Джей-Рой Хрот от НЕК Наймеген довърши съперника с четвърти гол. И двамата голмайстори за Холандия са от суринамски произход по подобие на великите Рууд Гулит и Франк Рийкард.

Бундестимът имаше доста шансове за гол и то при 1:1, но ги пропусна. Сред играчите на “маншафта”, които взеха участие в двубоя, нямаше нито футболист на Байерн (Мюнхен). Днешното крушение идва като студен душ след успехите на германците в другите възрасти в последните дни.

В следващите срещи в четвъртък България ще спори с Германия, а холандците ще се изправят срещу англичаните.

ГЕРМАНИЯ - ХОЛАНДИЯ 1:4
1:0 Баркок (46)