Уникален гол на Йомов донесе победа на Славия

Отборът на Славия записа първа победа на лагера в Банско. Белите победиха с 1:0 втородивизионния Созопол. Единственото попадение на градския стадион в Разлог реализира Георги Йомов в 34-ата минута. С параболичен удар от границата на наказателното поле той намери горния ляв ъгъл на вратата на Теменлиев и вкара уникален гол.

Двата отбора направиха здрав мач, като естествено "белите" имаха и повече положения. В 66-ата минута реферът Георги Димитров вдигна червени картони на Ивайло Димитров от Славия и на Диян Лефтеров от Созопол. Дебют за Славия направи дошлият на проби нигериец Шикози Мба, който показа, че има качества.

При опит за центриране от фаул 10 минути преди края Емил Стоев улучи страничната греда. Три минути по-късно Михаил Георгиев пропусна и най-доброто положение за Созопол. Той влезе в наказателното поле и от малък ъгъл стреля покрай гредата.