Легендите на Манчестър Юнайтед сразиха тези на Барса пред 50 000 на "Камп Ноу" (видео)

Някои от най-известните футболисти на последните две десетилетия направиха истински спектакъл на "Камп Ноу" в мача между легендите на Барселона и Манчестър Юнайтед. Близо 50 000 зрители станаха свидетели на много красиви изпълнения от майстори като Роналдиньо, Ривалдо, Гайска Мендиета, Едгар Давидс, Карел Поборски, Дуайт Йорк и други. "Червените дяволи" се наложиха с 3:1, а попаденията бяха дело на Поборски, Йорк и Йеспер Бломквист. Въпреки че фигурираше в предварителния списък с участниците, Димитър Бербатов не се появи в игра.
Резултата откри Бломквист в 13-ата минута, след като преди това пропуски за Барса направиха Роналдиньо и Людовик Жюли. Голът на шведа стана след голямо разбъркване, при което топката така и не беше изчистена.

Барселона така и не изравни до почивката, въпреки че доминираше, а всяко отиграване на Роналдиньо предизвикваше овации от трибуните.
В 56-ата минута Поборски се разписа за 0:2 с помощта на лек рикошет. Ривалдо стреля покрай гредата след хубава комбинация на каталунците, а в 77-ата минута Дуайт Йорк опъна мрежата с шут извън наказателното поле. Почетният гол за Барса беше дело на Фредерик Дею в края.

Приходите от мача ще отидат за раковото отделение към болница в Барселона, а на 2 септември ще има и реванш на "Олд Трафорд".

ЛЕГЕНДИТЕ НА БАРСЕЛОНА - ЛЕГЕНДИТЕ НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:3
0:1 Бломквист (13)
0:2 Поборски (56)