Цървена звезда чака Херо или Дунав

Сръбският гранд Цървена звезда очаквано разгроми малтийския Флориана с 3:0 и чака във втори кръг на квалификациите за Лига Европа победителят измежду нашия Дунав Русе и казахстанския Иртиш. По-рано през деня "драконите" загубиха с 0:1 в Павлодар от водения от Димитър Димитров - Херо тим и гледат с надежда към реванша. Същото не може да се каже за тима на Флориана, който беше разгромен на стадион "Райко Митич" в Белград.

Първото полувреме вървеше към 0:0, когато в последната минута футболист на домакините беше повален с ръце в наказателното поле на Флориана и реферът отсъди дузпа и изгони с червен картон Руис от гостите. Зад топката застана Ричмънд, който не сгреши. През втората част домакините подпечатаха своя успех с голове на Славолюб Сърнич в 78-ата и отново Ричмънд в 89-ата.

Двубоят ще се запомни и с впечатляващата хореография на феновете на домакините, посветена на неделимостта на Косово от Сърбия.