Бербатов се завърна във футбола и донесе победа на тима си (видео)

Голямата звезда на българския футбол Димитър Бербатов се завърна в професионалния футбол и още в първия си мач донесе победа на отбора си. Митко излезе титуляр за Берое срещу Славия на "Градския стадион" в Разлог и отбеляза единственото попадение за старозагорци при успеха с 1:0. Бившият таран на Манчестър Юнайтед, който все още няма отбор, се подготвя под ръководството на своя близък приятел Александър Томаш, като изненадващо започна от първата минута срещу "белите", които бяха наблюдавани от Венци Стефанов.

Както е известно, Бербатов напусна ПАОК през лятото на 2016 година, след което в последните два трансферни прозореца не си намери нов отбор. Бившият голмайстор на Премиър лийг е категоричен, че не иска да спира с футбола. Голмайстор №1 в историята на националния отбор на България игра с № 29.

През първата част двата тима не си отбелязаха гол, като Берое бе значително по-активният тим на терена, но така и не успя да открие. В 33-ата минута Бербатов нацели греда след удар с глава при центриране от корнер.

След почивката "белите" се активизираха и в края на мача получиха право да изпълнят дузпа. Резервният вратар на Берое Богомил Цинцарски спъна Наско Милев в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшият, но ударът му бе отразен от младия страж. Малко по-късно Берое също бе близо до откриване, след като Ерик Почански прехвърли вратаря, но на голлинията Данил Маяков изби.

Така се стигна до последните секунди на мача. Тогава Педро Еуженио центрира от корнер, Марио Кирев не прецени добре топката и я остави на Бербатов, който без проблеми я прати в мрежата, за да донесе победата на старозагорци.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:0