Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Дузпа спаси Австралия срещу Камерун (видео + галерия)

Отборите на Камерун и Австралия завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от Група "В" на турнира за Купата на конфедерациите. И двата тима претърпяха поражения в първите си срещи от надпреварата. Камерунците загубиха с 0:2 от Чили, а австралийците преклониха глави с 2:3 пред световния шампион Германия.

На стадиона в Санкт Петербург днес камерунците излязоха напред в резлутата с гол на Андре-Франк Замбо Анкиса (45+1), но четвърт час след паузата Австралия изравни с попадение от дузпа на Марк Милиган.

Камерун - Австралия

В 8-ата минута Венсан Абубакар се опита да застраши вратата на Матю Райън от нелоша позиция, но шутът му бе неточен. В 36-ата минута камерунците сътвориха най-красивата атака от началото на мача. Абубакар подаде с пета на Бенжамен Моканджо, който стреля опасно, но стражът Райън внимаваше и спаси.

В първата минута на добавеното време халфът на Олимпик Марсилия Андре-Франк Замбо Анкиса успя да изненада отбраната и вратаря на Австралия и прехвърли Матю Райън - 1:0 за Камерун.

Второто полувреме започна с първото 100-процентово голово положение за Австралия. Матю Леки направи отличен пробив отдясно и с хубаво центриране намери в наказателното поле на шампиона на Африка Томи Юрич, който обаче не изигра ситуацията по най-добрия начин и стреля над вратата.

В 55-ата минута австралийците отново създадоха опасност за вратата на Фабрис Ондоа, но не се стигна до изстрел. Две минути по-късно пък Камерун пропиля златен шанс за 2:0. Абубакар бе изпуснат от защитата на Австрпалия в наказателното поле, но ударът му по земя не намери очертанията на вратата, а негов съотборник се размина с топката.

В 60-ата минута австралийците изравниха резултата от дузпа. Точен бе Марк Милиган, а 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Ернест Мабука срещу противников футболист.

В 65-ата минута Абубакар направи нов голям пропуск, като стреля неточно от много добра позиция след подаване отдясно. В 78-ата минута "десетката" на Камерун направи пореден пропуск, като пак не уцели вратата на Райън, този път с глава.

В крайна сметка срещата приключи без победител и двата отбора спечелиха първата си точка в групите, но намалиха шансовете си за продължаване в следващата фаза.

КАМЕРУН - АВСТРАЛИЯ 1:1
1:0 Замбо Анкиса (45+1)
1:1 Милиган (60-дузпа)