Отзиви след ЛП Супер Спорт - Спортика 0:2

Зверев с нова победа на трева, Хаасе изненада Тийм

Александър Зверев продължи добрата си форма на трева и се класира за четвъртфиналите на турнира в Хале. Днес той отстрани германския си сънародник Филип Колшрайбер след успех с 6:3, 6:4.

20-годишният Зверев изигра отличен мач, като направи 10 аса и не допусна нито една възможност за пробив, записвайки първа победа над Колшрайбер. Той не е загубил гейм, в който сервира, от началото на турнира. Следващият му съперник е испанецът Роберто Баутиста Агут. Испанецът оцеля след битка срещу местния любимец Дъстин Браун, за да стигне до крайното 6:4, 1:6, 7:6(6). Агут на два пъти сервираше, за да остане в мача, но успя да се справи.

Поставеният под номер 2 Доминик Тийм напусна надпреварата след загуба от Робин Хаасе. Холандецът спечели с 6:3, 7:6(7), въпреки че трябваше да спасява три сетбола във втората част. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу французина Ришар Гаске, който се справи с Бърнард Томич след 6:3, 6:3.