Испания срази и Португалия, вече е на полуфинал (видео)

Испания е първият полуфиналист на европейското първенство за младежи в Полша. “Фуриите” постигнаха втора победа в група “Б”, след като надиграха Португалия с 3:1. По този начин съставът на Алберт Селадес събра 6 точки и няма как да бъде изместен от първата позиция в подреждането.

Както и при разгрома с 5:0 срещу Македония, резултата откри Саул. След почивката Сандро Рамирес удвои преднината на испанците, но резервата Брума върна надеждите на Португалия с може би най-красивия гол от началото на турнира. Интригата приключи дълбоко в добавеното време, когато Иняки Уилиямс заби трети гол за Испания.

В началото португалците бяха по-активни и след няколко пропуска дори уцелиха греда. В 21-ата минута обаче Саул като на шега се освободи от няколко бранители и даде преднина на Испания. Халфът на Атлетико Мадрид имаше и късмет при удара му топката да се отклони в противников футболист и да стане неспасяема за вратаря Бруно Варела.
След почивката Бруно Фернандеш имаше възможност да изравни в 47-ата минута, но стреля покрай вратата. Малко след това нова грешка в испанската защита като по чудо не доведе до гол.

Въпреки че на пръв поглед бяха отстъпили инициативата на своите съперници, испанците знаеха, че могат да разчитат на бързите си нападатели. В 64-ата минута Жерард Деулофеу центрира към Сандро Рамирес и новото попълнение на Евертън прати топката в близкия ъгъл. Влезлият като резерва Брума вкара фамозен гол, с който върна интригата около четвърт час преди края на двубоя. Крилото на Португалия посрещна от въздуха избита пред наказателното поле топка и я прати под гредата.
Испанците удържаха финалния щурм на “мореплавателите”, а в третата минута на добавеното време свежият Иняки Уилиямс преодоля Рубен Семедо и с точен изстрел оформи успеха на своя тим.

За Португалия загубата беше първа в официален мач от 5 години. Съставът на Руи Жорже обаче все още има шанс да продължи напред. В последния кръг от груповата фаза португалците излизат срещу Македония, а Испания ще играе срещу Сърбия.