Хетафе съсипа Уеска, треньор изблъска с глава свой възпитаник (видео)

Отборът на Хетафе спечели категорично с 3:0 срещу Уеска в мач реванш от 1/2-финалния плейоф за влизане в Примера дивисион. Първата среща в арагонския град беше завършила 2:2. В 60-ата минута наставникът на Уеска Хуан Анкела нанесе лек удар с глава на своя футболист Давид Лопес, който бурно изрази негодувание от смяната си секунди по-рано.

Снощи над 15 хиляди зрители видяха триумфа на "лос асулонес". Домакините на няколко пъти застрашиха сериозно вратаря на гостите именно след статични положения. В 36-ата "сините" изпълниха хитро фал, след който Кала беше изведен срещу вратаря и отблизо реализира.

И през втората част Хета продължи да играе по-активно и да създава положения. В 60-ата Давид Лопес беше сменен и нареди куп цветущи псувни пред погледа на своя треньор, който се приближи и с глава го избута към скамейката. В 63-ата Даниел Пачеко направи 2:0 след хубав нисък удар от 19 метра. В 74-ата Давид Фустер реализира за 3:0, изведен сам срещу вратаря. В 88-ата Пачеко получи червен картон.

Хетафе чака своя съперник за финалната битка, която също ще е в две действия. Кадис и Тенерифе ще определят втория финалист.

Снимка: Marca