Динамо (Москва) подчини Черноморец (Балчик)

Отборът на Черноморец (Балчик) загуби с 0:2 от Динамо (Москва) в контрола, играна на градския стадион в Балчик. Новакът във Втора професионална лига се представи достойно срещу завърналия се в елита на руския футбол, като удържа нулево равенство до почивката.

През второто полувреме 11-кратните шампиони на Русия и СССР наложиха волята си. В 52-а минута Динамо поведе с гол от дузпа на Панченко, а в 69-а минута Соснин удвои в полза на руския тим и този резултат се запази до края.

Динамо ще изиграе още една контрола срещу български отбор по време на подготвителния период. Московчани ще срещнат шампиона Лудогорец на 1 юли на лагера в Австрия.

Снимка: Александър Стоянов