Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Бердих не загуби време срещу Томич в Щутгарт

Третият поставен в схемата на тенис турнира от сериите АТР250 Томаш Бердих спечели двубоя си срещу Бърнард Томич със 7:6(4), 6:2 за 1 час и 18 минути игра, за да се класира на четвъртфиналите.

Там чехът ще се изправи срещу Фелисиано Лопес, който по-рано през деня срази в три сета Жереми Шарди, въпреки че имаше физически проблем по време на срещата и ползва помощта на физиотерапевт.
Както е известно, Григор Димитров е втори поставен в Щутгарт и може да срещне Бердих евентуално на полуфинал, а лидерът в схемата Роджър Федерер отпадна изненадващо от Томи Хаас още в първия си мач на германска земя.

Бердих запази добрата си серия срещу Томич, от когото има загуба единствено в първия мач помежду им през 2012 година, а оттогава нареди вече пет последователни победи. В първия сет двамата си размениха по един пробив, като австралиецът четири пъти загуби подаването си в тайбрека, а след това във втората част Бердих се нуждаеше от два брейка, за да приключи срещата сравнително бързо.