Александрина Найденова отпадна на четвъртфиналите в Хертогенбош

Най-добрата българска тенисистка на двойки Александрина Найденова и партньорката и Жаклин Како (САЩ) отпаднаха на четвъртфиналите на турнира на трева в Хертогенбош, Холандия.

Българката и американката загубиха от поставените под номер 3 в схемата Ксения Кнол (Швейцария) и Коко Вандевеге (САЩ) с 1:6, 4:6 след 64 минути игра.

В първия сет Кнол и Вандевеге реализираха последователни пробиви в четвъртия и шестия гейм и взеха лесно първата част.

Във втората Кнол и Вандевеге отново реализираха два бързи пробива, с които поведоха с 4:0 гейма. Чак след това Найденова и Како показаха по-добра игра и макар да пропуснаха 3 точки за пробив, реализираха такъв в осмия гейм, за да намалят изоставането си на 3:5. Гейм по-рано Найденова и Како отразиха две мачточки на свой сервис, а в деветия гейм се справиха с още две.

Българката и американската и партньорка обаче не успяха да сторят запомнящ се обрат и в крайна сметка отстъпиха и във втория сет с 4:6 след 41 минути игра.