Хамес и компания разгромиха Камерун (видео)

В приятелски двубой, игран в Хетафе, Колумбия разби Камерун с 4:0. Два гола за тима на Хосе Пекерман вкара Йери Мина, а по едно попадение добавиха Хамес Родригес, който откри резултата, и Хосе Искиердо. Африканците играха с човек по-малко от 47-ата минута заради червен картон на Ндип Тамбе.

Хамес се разписа в 16-ата минута с много силен диагонален удар, пращайки топката точно под гредата. В 31-ата халфът на Реал Мадрид центрира от корнер и Йери Мина с глава удвои.

След почивката южноамериканците продължиха да праят каквото си поискат на терена. В 52-ата минута отново Мина бе точен от около метър, а в 85-ата Искиердо бе оставен непокрит в наказателното поле и с бомбен шут оформи крайното 4:0.

КОЛУМБИЯ - КАМЕРУН 4:0
1:0 Х. Родригес (16)
2:0 Й. Мина (31)
3:0 Й. Мина (52)
4:0 Х. Искиердо (85)