Нова победа за Костова в Унгария, Стаматова помете словенка в Марибор

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Ходмезовашархей (Унгария) с награден фонд 60 хиляди долара. Костова и Йована Якшич (Сърбия) победиха поставените под номер 3 Вера Лапко (Беларус) и Шантал Скамлова (Словакия) с 6:3, 6:4, а следващите им съпернички ще бъдат Улрике Ейкери (Норвегия) и Тереза Мръдежа (Сърбия).

Така българката записа втори успех за деня, след като по-рано днес спечели първия си мач и на сингъл с 6:2, 6:2 срещу представителката на домакините Агнеш Букта.

Друга българка - Виктория Томова, трета в схемата, отпадна на старта поединично след поражение от Ана-Каролина Шмиедлова (Словакия) със 7:5, 4:6, 4:6. Третата българка в надпреварата Сесил Каратанчева пък стартира утре срещу бразилката Телиана Перейра.

Междувременно, Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Марибор (Словения) с награден фонд 15 хиляди долара. 24-годишната левичарка разгроми на старта участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Ева Загорац с 6:0, 6:2 за 70 минути. Българката взе девет от първите десет гейма по пътя си към успеха. Така тя си осигури 1 точка за световната ранглиста и 294 долара.