Томова отпадна на старта в Унгария

Виктория Томова загуби в първия кръг на турнира в Ходмезовашархей, Унгария, който е с награден фонд 60 000 долара. 22-годишната българка загуби със 7:5, 4:6, 4:6 от Анна-Каролина Шмидлова от Словакия.

Поставената под номер 3 в схемата Томова измъкна оспорван първи сет. Тя губеше с 2:4, но успя да изравни, а след това постигна решителен пробив за 6:5. Във втората част Виктория на два пъти водеше с пробив, но Шмидлова успя да изравни, а в края спечели три поредни гейма. Българката започна добре и в третия сет, но допусна обрат. Резултатът вървеше гейм за гейм, но българката допусна нов пробив за 4:6 и това бе краят на мача след битка, продължила 2 часа и 18 минути.

Вики няма победа от началото на април, когато спечели турнир с награден фонд 25 000 долара в Истанбул, и е в серия от шест поредни загуби. Миналата година по същото време тя триумфира на състезание в Сегед, Унгария, и ще загуби 80 точки.