Аржентина без Меси громи с 6:0 (видео)

Отборът на Аржентина разби с 6:0 домакина Сингапур в контролна среща. "Лос гаучос" бяха без голямата си звезда Лионел Меси, който си почива след тежкия сезон с Барселона. Новият наставник Хорхе Сампаоли даде шанс за изява на множество резервни футболисти, като единствен сред ключовите играчи се открояваше Анхел ди Мария. Федерико Фасио (25), Хоакин Корея (31), Алехандро Гомес (60), Леандро Паредес (60), Лукас Аларио (90) и Ди Мария (90+3) се разписаха за южноамериканците.

Като цяло срещата мина под тоталната доминация на "албиселесте". В 25-ата минута вратарят на сигнапурците изби след мощен далеч удар на Ди Мария. В 25-ата след изпълнение на корнер централният бранител Фасио засече топката с крак и много точно я прати в далечния долен ъгъл, откривайки резултата. В 31-ата Пауло Дибала центрира прострелно на близката греда и Корея се разписа от два метра.

В 60-ата Алехандро Гомес оплете топката в мрежата след силен нисък изстрел от 19 метра. В 71-ата Паредес разтресе страничната греда. Три минути по-късно неговото включване донесе гол след хубав фалцов изстрел в горния ляв ъгъл. В 90-ата след поредна грешка в защитата на океанския тим Ди Мария подаде с глава към Пипа Аларио, който шутира мощно от въздуха и препарира вратаря. В 93-ата и Ел Фидео се разписа, след като беше изведен на празна врата - 6:0.

Така Сампаоли записа втора победа от два мача начело на Аржентина, след като преди три дни подчини Бразилия.