Напрежението е в отсрещния лагер, смята ветеран на Кавс

Ричард Джеферсън се отблагодарява с нелоши минути в ролята на резерва за доверието, което Тайрон Лу му гласува във финалната серия между Кливланд и Голдън Стейт. Опитното крило ще навърши 37 години в края на месеца, в четирите битки с Уориърс до момента има по 16.5 минути, 6.3 точки и 2.5 борби. Старото куче определено не смята, че напрежението е върху неговия тим, макар Кавс да са защитаващите титлата си шампиони и да изостават с 1-3 от един от бившите му тимове.

“Напрежението е върху тях. Те са отборът, който имаше 73 победи и 9 загуби миналия сезон, а сега привлече и Кевин Дюрант”, смята Джеферсън, който игра общо 78 мача за Уориърс от 2012 до 2013 година.

Джеферсън е важна част от ротацията на отбора си в последните два сезона. В рамките на редовния сезон през 2015/2016 и 2016/2017 има изиграни общо 153 мача с екипа на Кавс, докато в плейофите е бил на терена в общо 34 двубоя за този период.

Ар Джей е един от четиримата най-опитни играчи в състава на Кавс, заедно с Джеймс Джоунс, Дантай Джоунс и Кайл Корвър, които също са 36-годишни.