Селекцията на "Герена" продължава - Левски си върна четвърти юноша

Селекцията на Левски продължава с нов играч от Първа лига, научи Sportal.bg. Поредното попълнение в състава е Георги Ангелов от Верея. Халфът по-рано днес разтрогна по взаимно съгласие с тима от Стара Загора. 26-годишният футболист е поредният юноша на клуба, който се завръща на стадион "Георги Аспарухов". Преди него вече със "сините" се договориха вратарят Александър Любенов, който бе обявен официално, а Антонио Вутов и Иван Горанов трябва да парафират в следващите часове.

Ангелов дори има един мач в "А" група за Левски. Това се случи през сезон 2009/2010 година, когато бе пуснат последните 16 минути на срещата с Литекс на "Герена", която завърши драматично 2:2 и бе с няколко червени картона. Полузащитникът има и един мач за "сините" в Купата на България същия сезон, където играе пълни 90 минути при победата с 2:0 над Брестник 1948 (Пловдив).

Георги Ангелов се завръща на стадион "Георги Аспарухов" Следват три сезона и половина в "Б" група с екипа на Банско, където изигра 80 мача. Втората половина от сезон 2014/2015 година е част от тима на Монтана, който стига до промоция в Първа лига, след което има една година на "Огоста" в елита. В Монтана изиграва 38 мача за първенство, а последния сезон взе участие в 30 мача в Първа лига с фланелката на Верея, като дори се разписа два пъти през редовния сезон.

Ангелов може да играе пред защитата, а също така и в центъра на отбраната. Както е известно, Левски вече се раздели с двама централни бранители - Сърджан Лукин и Александър Александров, а също така и с Георги Костадинов и Джереми де Ноойер на позицията опорен халф, а техни заместници все още не са взети.

Георги Ангелов игра пълни 120 минути преди седмица на "Георги Аспарухов" в баража за Лига Европа с Левски, като дори отбеляза дузпата за моментното 7:7.