Боби Георгиев и Катар завършиха с победа в трета дивизия на Световната лига след рекорден гейм (видео)

Българският разпределител Борислав Георгиев, който е натурализиран и играе за националния отбор на Катар, и неговите съотборници завършиха с победа в трета дивизия на Световната лига. Катарците, които са водени от италианския треньор Масимилиано Джакарди, надиграха Венецуела с 3:1 (27:29, 25:16, 45:43, 25:13) в последния си мач от турнира Група D3, игран този следобед пред едва около 50 зрители в зала "Калев" в Талин (Естония).

Резултатът в третия гейм - 45:43, е рекорден в цялата история на най-комерсиалния волейболен турнир в света. Досегашният рекорд за най-резултатен гейм бе 44:42 между Бразилия и Канада през далечната 1999 година. След като взеха третата част с този рекорден резултат, Катар разгроми Венецуела с 25:13 в четвъртия гейм и спечели с 3:1. Боби Георгиев игра силно цял мач и се отчете със 7 точки (5 блока!!! и 1 ас) за успеха. Най-полезни за Катар станаха други двама натурализирани играчи - сенегалецът Папемагете Диане (3 блока, 1 ас, 56% ефективност в атака) и сириецът Белал Абунабот (4 блока, 2 аса и 69% ефективност в атака) с 18 и 17 точки за победата. За тима на Венецуела Едсон Валенсия завърши с 19 точки.

По този начин Катар завършиха с 3 победи, 3 загуби и 9 точки. За финалната четворка на дивизията в Леон (Мексико) освен домакините ще се класират Германия, Естония и победителя от директния сблъсък между Австрия и Испания.