Черна гора се върна на победния път с бой над Армения (видео)

Националният отбор на Черна гора спря серията си от три поредни загуби и се върна на победния път. Това стана в домакинството на Армения от група "Е" на световните квалификации и то по доста убедителен начин. Черногорци записаха мощна победа с 4:1 и се върнаха в борбата за класиране на Мондиала догодина.

Домакините в Подгорица откриха резултата още във 2-ата минута. Тогава Фатош Бечирай получи центриране по земя, импревари прекия си пазач и засече кълбото във вратата.

В 28-ата минута Стеван Йоветич удвои преднината на своя тим. Той получи пред наказателното поле, финтира защитник и стреля неспасяемо във вратата за 2:0.

Отново Йветич бе автор и на третото попадение в мача. Той напредна на скорост и с прекрасен удар в далечния ъгъл на вратата направи резултата класически.

Нападателят на Севиля оформи своя хеттрик в 82-ата минута, вкарвайки красив гол след центриране на Бечирай.

В самия край на мача Армения успя да направи загубата си по-почетна с гол на Корян в 89-ата минута.

Този успех бе много важен за Черна гора. Отборът събра актив от 10 точки и излезе на 2-ото място във временното класиране в групата. Армения пък остава на предпоследното 5-то място с 6 спечелени точки до момента.